Przejdź do treści

30.05.2023 / fenzo

Przewóz towarów wrażliwych: Jak Fenzo, zapewnia bezpieczeństwo i zgodność z regulacjami Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT)

Dowiedz się, jak Fenzo, lider w branży transportowej, zapewnia bezpieczeństwo i zgodność z regulacjami SENT podczas przewozu towarów wrażliwych. Przeczytaj nasz najnowszy artykuł na blogu.

Czytaj dalej

W dzisiejszym dynamicznym świecie logistyki i transportu, bezpieczeństwo i zgodność z regulacjami są kluczowe. W Fenzo, jednym z wiodących dostawców usług transportowych i logistycznych w Polsce, te aspekty są traktowane z najwyższą powagą. Szczególnie istotne jest to w kontekście przewozu towarów wrażliwych, które wymagają dodatkowej uwagi i ścisłego monitorowania. W tym artykule omówimy, jak Fenzo, specjalista w dziedzinie transportu krajowego i międzynarodowego, zapewnia bezpieczeństwo i zgodność z regulacjami Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT).

Co to jest SENT?

SENT, czyli System Elektronicznego Nadzoru Transportu, to zaawansowany system teleinformatyczny wprowadzony przez Krajową Administrację Skarbową w Polsce w 2017 roku. System ten służy do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu tzw. „towarów wrażliwych” oraz obrotu paliwami opałowymi. Celem SENT jest zapewnienie bezpieczeństwa i transparentności w transporcie towarów, które są szczególnie narażone na nielegalne działania, takie jak kradzież czy przemyt.

Jakie towary podlegają zgłoszeniu w systemie SENT?

Do towarów wrażliwych, które podlegają zgłoszeniu w systemie SENT, należą m.in. różne rodzaje paliw, tytoń, alkohol, niektóre metale i ich związki, niektóre produkty chemiczne a także od niedawna zboża i inne produkty produkcji rolniczej.. Pełna lista towarów jest dostępna na stronie PUESC.

Jakie są obowiązki nadawcy i przewoźnika?

Nadawca, odbiorca, a także przewoźnik tzw. „towarów wrażliwych” mają obowiązek dokonania zgłoszenia przewozu do elektronicznego rejestru SENT oraz jego uzupełniania i aktualizacji. Przewoźnik ma także obowiązek wyposażenia środka transportu w urządzenie przekazujące dane geolokalizacyjne. Te obowiązki mają na celu zapewnienie ciągłego monitorowania przewozu towarów, co pomaga zapobiegać nielegalnym działaniom i zapewnia większe bezpieczeństwo dla przewoźników i ich ładunków.

Ciężarówka Fenzo na drodze

Jak Fenzo zapewnia zgodność z systememSENT?

W Fenzo, zgodność z systemem SENT jest traktowana bardzo poważnie. Firma dokłada wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie przewozy towarów wrażliwych są odpowiednio zgłaszane w systemie SENT, a wszelkie zmiany są na bieżąco aktualizowane. Ponadto, wszystkie pojazdy Fenzo są wyposażone w urządzenia przekazujące dane geolokalizacyjne, co pozwala na ciągłe monitorowanie przewozu towarów.

Fenzo również inwestuje w szkolenia swojego personelu w zakresie zasad i procedur związanych z systemem SENT. Dzięki temu, zarówno kierowcy, jak i personel biurowy są świadomi swoich obowiązków i potrafią prawidłowo korzystać z systemu.

Korzyści dla klientów Fenzo

Dla klientów Fenzo, korzyści płynące z zastosowania systemu SENT są znaczne. Po pierwsze, system zapewnia większe bezpieczeństwo przewożonych towarów. Dzięki ciągłemu monitorowaniu, ryzyko kradzieży czy przemyt jest znacznie zredukowane.

Po drugie, zastosowanie systemu SENT zapewnia transparentność. Klienci Fenzo mogą być pewni, że ich towary są przewożone zgodnie z obowiązującymi regulacjami, a wszelkie zmiany są na bieżąco zgłaszane i aktualizowane.

Po trzecie, korzystanie z usług firmy, która przestrzega zasad systemu SENT, może przynieść korzyści wizerunkowe. Pokazuje to, że klient dba o bezpieczeństwo swoich towarów i przestrzega obowiązujących regulacji.

Dodatkowo, Fenzo oferuje pełną gamę usług logistycznych, w tym transport krajowy i międzynarodowy oraz magazynowanie, co oznacza, że klienci mogą skorzystać z jednego dostawcy do zarządzania wszystkimi swoimi potrzebami logistycznymi. Firma również gwarantuje terminowość dostaw, co jest kluczowe dla utrzymania ciągłości działania biznesu klientów.

Podsumowując, Fenzo jest zaangażowane w zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami w przewozie towarów wrażliwych. Dzięki zastosowaniu systemu SENT, firma jest w stanie skutecznie monitorować przewozy, zapewniając tym samym bezpieczeństwo, transparentność i zgodność z obowiązującymi regulacjami. Dla klientów Fenzo, to oznacza pewność, że ich towary są w dobrych rękach.